Dzień dobry Państwu,
kolejny drukowany numer „Gazety Senior” i kolejne ważne dla seniorów sprawy. Zacznę od tematu z kategorii – wydawałoby się – „Nieprawdopodobne, a jednak…”, który opisał Andrzej Wasilewski. Nasz redaktor wziął na tapet bulwersujący poselski projekt zmian prawnych dotyczący funkcjonowania uniwersytetów trzeciego wieku. Krok po kroku prześledził losy projektu ustawy, co publikujemy – w wydaniu drukowanym i już dziś na stronie GazetaSenior.pl – w artykule Senior na smyczy władzy i UTW do zamknięcia z mocy prawa? Losy projektu ustawy „wsparcia” idei UTW. Lektura obowiązkowa dla wszystkich słuchaczy i liderów UTW.
Kontynuujemy temat finanse seniora 2022, bo to wciąż gorący temat albo – jak kto woli – gorący kartofel. Garść najważniejszych, aktualnych informacji w druku dot. Waloryzacji i dodatków do emerytury.
Co jeszcze w marcowym numerze? Co zostawić, czego się pozbyć, gdzie szukać informacji i wsparcia w uporządkowaniu rodzinnej spuścizny. O tym z Joanną Hübner-Wojciechowską, autorką książki „Pamiątki rodzinne. Osobliwy przewodnik dla kolekcjonerów” rozmawia Tadeusz Deptuła.
Zastanawialiście się kiedyś, czy mężczyźni są dyskryminowani? – Czasami bywają, lecz niekoniecznie wtedy, gdy im się wydaje, że tak jest. Bez tabu przygląda się tej kwestii Krystyna Ziętak.
Lekarz do pacjenta mocno sponiewieranego przez alkohol i życie:
– Za dużo pan pije, a za mało je.
– Cóż zrobić, na wszystko nie wystarcza.
Krzysztof Daukszewicz od ponad dwudziestu lat zapisuje swoje spotkania ze smakoszami win regionalnych, które nigdy nie zdążą poleżakować. Koneserzy soczyście i bezpardonowo punktują naszą polską rzeczywistość. Gorąco polecamy najnowsze meneliki pt. „Jak płynie wódeczka na wsiach i w miasteczkach” od Prószyński i S-ka.
Już w środę 2 marca br. Zapraszam na kolejną porcję informacji, tym razem skoncentrujemy się na zdrowiu seniora.
|