Home » 2019

Yearly Archives: 2019

Archiwa

   

Related Images:

II KONGRES PACJENTÓW KARDIOLOGICZNYCH JUŻ 13 GRUDNIA!

Pobierz obrazki

II Kongres Pacjentów Kardiologicznych pod patronatem medialnym Głosu Seniora już 13 grudnia!

II Kongres Pacjentów Kardiologicznych to jedyne takie wydarzenie w Polsce, które skupia wokół siebie społeczność chorych na schorzenia serca i naczyń. W ubiegłym roku gościliśmy ponad 1000 pacjentów z całej Polski. Podczas Kongresu to pacjent jest najważniejszy. Planujemy interesujące wykłady i spotkanie na żywo z wybitnymi polskimi kardiologami – prof. Dariuszem Dudkiem, prof. Jerzym Sadowski czy prof. Zbigniewem Siudakiem. Spotkamy się z prawdziwą historią choroby z perspektywy pacjenta. Dowiemy się jak aktywnie żyć i walczyć z chorobą. Podczas wydarzenia swój wykład pt. „Stop manipulacji, nie daj się oszukać!” przedstawi Redaktor Naczelny Głosu Seniora – Łukasz Salwarowski oraz dr Marek Pilch, który opowie o aktywnym życiu po 60-tce. Zapraszamy na bezpłatne badania i konsultacje.

Kongres odbywa się jednocześnie z największą w Europie Środkowej konferencją kardiologów interwencyjnych – New Frontiers in Interventional Cardiology (http://nfic.pl)

Zapraszamy 13 grudnia 2019 do Krakowa, do Centrum Kongresowego ICE (ul. Marii Konopnickiej 17)!
Kontakt: kongres.pacjentow@nfic.pl
tel. +48 882 360 140

Wydarzenie realizowane pod patronatem medialnym Głosu Seniora oraz Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Szczegółowy program Kongresu poniżej:

11:00 OTWARCIE Centrum Konferencyjne ICE zaprasza uczestników II Kongresu Pacjentów Kardiologicznych o godzinie 11:00 (czas na wejście i zapoznanie się ze stoiskami, wykonanie badań)

12:00 OFICJALNA INAUGURACJA

12:00-12:20 Wystąpienie Komitetu Organizacyjnego i Naukowego krótkie wystąpienia prof. Dariusz Dudek (Prezes Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego), prof. Jerzy Sadowski (Klinika Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Instytutu Kardiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego) Beata Ambroziewicz (Prezes Zarządu Polskiej Unii Organizacji Pacjentów ” Obywatele dla Zdrowia”)

12:20-13:00 Sesja Naukowa Wystąpienie eksperta – prof. Jerzy Sadowski Temat: Nowe możliwości leczenia operacyjnego wad zastawkowych serca Wystąpienie eksperta – prof. Dariusz Dudek Temat: Hipercholesterolemia i hipercholesterolemia rodzinna – czy trzeba się obawiać o poziom cholesterolu?

13:00-13:45 LUNCH

13:45-14:45 Sesja Edukacyjna Marek Pilch, Ambasador Zdrowego Stylu Życia „Głosu Seniora” Temat: Jak nie zostać pacjentem? Aktywne życie po 60. Szymon Chrostowski, Prezes Fundacji Wygrajmy Zdrowie, członek Koalicji Serce dla Kardiologii Temat: Wiedza to zdrowie – Serce dla Kardiologii Łukasz Salwarowski, Prezes Stowarzyszenia Manko Temat: Stop Manipulacji – Nie daj się oszukać! Historia mojej choroby Diagnoza i leczenie z dwóch perspektyw –pacjenta i lekarza (prowadzenie: prof. Zbigniew Siudak)

15:00-16:00 WYSTĘP ARTYSTYCZNY Pokaz mody Stylowych Seniorów wraz z koncertem zespołu muzycznego
16:00 PREZENTACJA NASZYCH SPONSORÓW, PARTNERÓW, ORGANIZACJI
16:30 ZAKOŃCZENIE KONGRESU PACJENTÓW KARDIOLOGICZNYCH STREFA BADAŃ

Zapraszamy pacjentów na badania i konsultacje naszych specjalistów w wyznaczonej Strefie w Centrum Kongresowym Badania są bezpłatne, zaczynają się od godz. 11:00 i trwają do godz. 17:00

Pobierz obrazki
Najnowszy numer Głosu Seniora już dostępny!
Kliknij przycisk poniżej!

Related Images:

Konferencja NIE DAJ SIĘ CUKRZYCY

Pobierz obrazki

Konferencja NIE DAJ SIĘ CUKRZYCY już 10 grudnia! Bezpłatne badania!

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie MANKO – Głos SenioraPFRON oraz Federacja Diabetyków ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konferencji „Nie daj się cukrzycy” organizowanej w ramach wydarzenia „EKOwCENTRUM”, która odbędzie się 10 grudnia br. o godz. 15:00 w Kinie Kijów (ul. Krasińskiego 34) w Krakowie.

Program przewiduje ciekawe prelekcje, bezpłatne badania, poczęstunek a także upominek w formie bezpłatnego biletu na seanse wyświetlane w Kinie Kijów Centrum w dniu następnym (11.12).

Poniżej szczegółowe informacje oraz plakat wydarzenia.
Zapraszamy! Wstęp wolny!

Pobierz obrazki

Najnowszy numer Głosu Seniora już dostępny!
Kliknij przycisk poniżej!

Related Images:

Muzeum Żup krakowskich

Zapraszamy do zwiedzania Muzeum Żup Krakowskich wraz z przewodnikiem i prelekcją w dniu 17.12 (wtorek) o godz. 10.00. Spotykamy się 9.45 pod kasą Muzeum.

Related Images:

Senior w Muzeum: w górniczym krajobrazie

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza Seniorów na kolejne spotkanie „W górniczym krajobrazie” w ramach cyklu „Senior w Muzeum”.

Niezwykła historia powstania wyrobisk kopalni, techniki jakimi posługiwali się górnicy podczas swoich prac oraz w jaki sposób „życie” kopalni wpływa na miasto znajdujące się 135 m powyżej jest tematem spotkania pt. „W górniczym krajobrazie” z cyklu „Senior w Muzeum” 13 grudnia 2019 r. o godz. 11.00.

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza. 

Spotkanie rozpocznie się w Zamku Żupnym i następnie będzie kontynuowane w ekspozycji Muzeum na III poziomie kopalni soli. Uczestnicy wyruszą na spacer podziemnymi „ulicami”, jakimi są wyrobiska kopalni, by poznać i zrozumieć historię jej powstania oraz spojrzeć na zabudowę miasta dzięki makiecie Wieliczki z XVII w.  Przekonają się, że określenie „górnicze miasto” nie wynika tylko z obecności kopalni soli, ale też z różnego rodzaju zabudowań powierzchniowych służących kopalni, które na przestrzeni  wieków wkomponowano w architekturę Wieliczki.

Przydatne  informacje:

  • Miejsce: Zamek Żupny i Muzeum w kopalni
  • Termin: 13.12.2019 r. godz. 11.00
  • Zbiórka: dziedziniec Zamku Żupnego, Wieliczka, ul. Zamkowa 8
  • Wiek uczestników: 60+
  • Cena zajęć: 9 zł
  • Rezerwacja: Dział Edukacji Muzeum, tel. 12 289 16 33

Z pozdrowieniami
Małgorzata Bogucka

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Adres siedziby: ul. Zamkowa 8, 32-020 Wieliczka

Adres do korespondencji: ul. Daniłowicza 12, 32-020 Wieliczka

www.muzeum.wieliczka.pl
tel. 12 289 16 27
mail: m.bogucka@muzeum.wieliczka.pl

Related Images:

Prośba o pomoc…

Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc w pozyskaniu artykułów ze wspomnieniami seniorów z naszego regionu. Bylibyśmy ogromnie wdzięczni za poproszenie kilku studentów / słuchaczy z Państwa Uniwersytetu Trzeciego Wieku/ o napisanie krótkich tekstów, które moglibyśmy zamieścić na powstającej stronie internetowej. Strona ta będzie służyła wymianie wspomnień przez małopolskich seniorów. Na początek chcielibyśmy zamieścić kilka artykułów, żeby uruchomić stronę z pewną treścią początkową. Z czasem będziemy ją wypełniać kolejnymi opowiadaniami.

Wspomnienia mogą dotyczyć życia, doświadczeń, ale także – i przede wszystkim – miejsc i zwyczajów, o których pamięć staje się ulotna wraz z odchodzeniem osób, które miały z nimi bezpośrednią styczność.

Poniżej przesyłam kilka głównych wytycznych dla autorów, które mam nadzieję będą dla Pani pomocne.

1.       Opowiadanie ze wspomnieniami musi posiadać uregulowane prawa autorskie.

2.       Objętość tekstu powinna się mieścić w przedziale 500 – 3500 znaków, licząc ze spacjami (czyli od ok. 1/3 strony do ok. 2 stron). Jeśli artykuł będzie dłuższy, podzielimy go na części (z odnośnikiem do kontynuacji).

3.       Jeśli opowiadanie można zobrazować zdjęciem, bardzo prosimy o jego przesłanie w formacie JPG lub PNG (w dobrej rozdzielczości).

4.       Tekst proszę przesłać w formacie DOC, DOCX lub RTF. Jeśli żaden z powyższych formatów nie jest możliwy, proszę o kontakt.

5.       W przypadku publikacji fragmentu Państwa wydawnictwa, podamy pełne źródło.

 

W razie pytań, jestem do Państwa dyspozycji!

Z poważaniem,

Magdalena Klimczyk

Główny Specjalista
Zespół Ds. Funduszy Zewnętrznych
tel.: +48 12 29 90 923

Related Images:

„Gazeta Senior”

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informuję, że do rąk seniorów trafia od środy drukowany grudniowy numer „Gazety Senior”. Co ciekawego proponujemy seniorom w najnowszym wydaniu, przeczytają Państwo w serwisie https://gazeta senior.pl i pod linkiem  https://www.gazetasenior.pl/gazeta-senior-grudniowy-numer-12-2019. Tu także znajdą Państwo link do e-wydania Gazety Senior. Miłej lektury.

Kolejne wydanie ukaże się 18 grudnia br.

Udanego Dnia

Linda Matus
Redaktor Naczelna „Gazeta Senior”
tel. 533 301 661

Related Images:

IV Marsz Głosu Seniora

Marsz Głosu Seniora

IV Marsz Głosu Seniora wokół Krakowskich Błoń!

DRODZY SENIORZY Z KRAKOWA I OKOLIC!

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Marszu Głosu Seniora wokół krakowskich Błoń. Trasa wynosi ok. 3,5 km. Udział bezpłatny!

Marsz odbędzie się w najbliższą niedzielę, 1 grudnia. Spotykamy się o godzinie 13:00 przed pomnikiem Stanisława Wyspiańskiego przy Muzeum Narodowym w Krakowie (al. 3 maja 1).

Marsz wokół Błoń krakowskich poprowadzi Ambasador Zdrowego Stylu Życia Głosu Seniora pan Marek Pilch!

Zachęcamy do zapisów pod numerem telefonu: 12 429 37 38. Zapisać można się również na miejscu.

ZAPRASZAMY!

Related Images:

Wykład

Przypominamy, że wykład z neurologii odbędzie się w piątek 22 listopada w auli Magistratu o godzinie 18.00

Related Images:

Głos Seniora

Kolejny numer „Głosu Seniora” jest już dostępny: https://issuu.com/glos_seniora/docs/47_ogs

Zapraszamy do czytania!

Kochani! Aby Głos Seniora był bardziej słyszalny, aby mógł jeszcze skuteczniej poprawiać sytuację osób starszych, rozpoczęliśmy projekt OBYWATELSKI GŁOS SENIORA! Zgłaszajcie do nas pytania, opinie, problemy i wszelkie postulaty! Dopilnujemy, aby zostały one skierowane do decydentów z prośbą o interwencję i pomoc! Zostaną także umieszczone w Ogólnopolskim Magazynie Głos Seniora ?✍️

Zmień otaczającą siebie rzeczywistość, popraw swoją sytuację razem z Głos Seniora! Czekamy!
e-mail: programoks@manko.pl

Wyrób Ogólnopolską Kartę Seniora i oszczędzaj!  Więcej informacji na
https://glosseniora.pl/ogolnopolska-karta-senio…

Related Images:

Zapraszamy!

Related Images:

Europejski Dzień Seniora

Related Images:

Październikowy numer „Gazety Senior”

Szanowni Państwo,
z przyjemnością informuję, że do rąk seniorów trafia drukowany październikowy numer „Gazety Senior”. O tym, co ciekawego seniorzy znajdą w aktualnym wydaniu przeczytają Państwo w serwisie GazetaSenior.pl pod linkiem  www.gazetasenior.pl/gazeta-senior-pazdziernikowy-numer-10-2019. Tu także znajdą Państwo link do e-wydania, które można przeglądać online.

Życzę ciekawej lektury.
Kolejne wydanie ukaże się 30 października br.

Udanego Dnia

Linda Matus
Redaktor Naczelna „Gazeta Senior”
tel. 533 301 661

Related Images:

Koncert Haliny Kunickiej

Recital Haliny Kunickiej w Gdowie

4 października o godz. 19.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie wystąpi Halina Kunicka –  jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich piosenkarek. Publiczność ceni ją za indywidualność, osobowość sceniczną i dobrą piosenkę.

Halina Kunicka nagrała 17 albumów płytowych, które sprzedały się w nakładzie przekraczającym łącznie ponad milion egzemplarzy. Wśród nich są trzy Złote Płyty. Repertuar Haliny Kunickiej jest bardzo różnorodny – od efektownych przebojów po niemal koncertowe utwory Andrzeja Kurylewicza, piosenki kabaretowe, aktorskie.

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z legendą polskiej sceny. Bilety w cenie 30 zł i 40 zł do nabycia od poniedziałku do piątku w Centrum Kultury w Gdowie w godz. 8 do 15.30.

Related Images:

Zajęcia dodatkowe

ZAJĘCIA   REALIZOWANE  NA   UTW  WIELICZKA  W SEMESTRZE  I

  • zajęcia z języka angielskiego grupa podstawowa  –  wtorek  17.30 — LO
  • zajęcia z języka angielskiego  grupa zaawansowana  – wtorek  16.00 — LO
  • zajęcia taneczno- ruchowe  w poniedziałki i środy o  17.30 — LO
  • zajęcia pilatesu grupa I – wtorek  9.30 – galeria NACL
  • zajęcia z pilatesu grupa  II  – wtorek  10.30 –  galeria NACL
  • spotkania klubu dyskusyjno- filozoficznego  –  czwartek  17.00  — LO

Rozkład zajęć tygodniowych także można znaleźć na stronie głównej naszego UTW w zakładce „Kalendarium – zajęcia dodatkowe”.

Related Images: